1.4 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023
spot_img

Trajneri i kombëtares U19 me fjalë të mëdha për Igball Jasharin

Adil Maliqi trajner i kombëtares së Kosovës U19, ka qenë i ftuar në emisionin ‘A PLAY’ me Ylber Kelmendin në ATV.

Maliqi ka treguar që në ekipin e tij ka shumë lojtar me potencial të madh, por e ka lavdëruar jashtëzakonisht shumë Igball Jasharin, lojtarin 17 vjeçar i cili është i familjes legjendare Adem Jashari.

‘Se pari është një djalë fantastik, dëgjon shumë dhe ka dëshirë me u permirsu çdo herë. Kundër Sllovakisë ka bërë një paraqitje fantastike. Igaballin qysh e njoh unë ai çdo herë mundohet me kry detyrat në mënyrën më të mirë të mundshme’ tha Maliqi.

Kujtojmë që Kosova U19, me trajnerin Maliqi pas dy ndeshjeve me Sllovakinë dhe Ukrainën tashmë do ta kalojë rrethin e parë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA