10.4 C
Pristina
E hënë, 2 Tetor, 2023

Tag: Veri

Granata dore e zollë, detaje nga sulmi në veri ku mbeti i vrarë një polic

Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme (e diel) është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i...

Raportohet për një shpërthim në veri

Një shpërthim i fuqishëm ka dridhur mbrëmë në ora 12:50 veriun e Mitrovicës. Banorët e lagjes “Tre Rrokaqiejt” ku ndodhi shpërthimi thanë për “Mitropol” se...

Situatë jostabile në veri të Kosovës, Borell ekziston rreziku që të ketë përshkallëzim të situatës

Situata në veri të Kosovës mund të përkeqësohet. Sidomos, pas zgjedhjeve në katër komunat në këtë pjesë të vendit dhe pas vendimit të Kuvendit komunal...

Digjen tri vetura në veri

Shefi i stafit të Presidencës, Blerim Vela njoftoi se edhe tri vetura të tjera janë djegur në veri të vendit, herët në mëngjes. Vela përmes...

Plagosja në veri, Policia e Kosovës: Dyshohet se një zyrtar policor u përfshi në këtë rast

Mbrëmë u raportua për një rast të një personi të plagosur nga përfshirja me armë zjarri në veri të Mitrovicës, rast ky, për të cilin...

PUBLIKUAR SË FUNDI