2.2 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Tag: ShBA

ShBA pritet të lejojë Kosovën në stërvitjet ushtarake me forcat e NATO-s

Projektligji vjetor i mbrojtjes i Senatit amerikan do të shtojë Kosovën në listën e vendeve të Europës Lindore që kualifikohen për trajnime ushtarake të...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë sot Ditën e Pavarësisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës festojnë sot Ditën e Pavarësisë. 4 Korriku shënon 247-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës....

ShBA-ja dërgon edhe 500 milionë dollarë ndihma në Ukrainë

Shtetet e Bashkuara do t’i ofrojnë Kievit një paketë të re ushtarake, me vlerë prej 500 milionë dollarësh, njoftoi Pentagoni. Paketa përmban automjete tokësore, përfshirë...

Mesa: Qyteti i parë miqësor ndaj autizmit në ShBA

Udhëtimi mund të jetë aq stresues për njerëzit me neurodiversitet, sa 87% e familjeve autike nuk bëjnë pushime, sipas një sondazhi nga qendra “Autism...

Islamaj: Më 1999 u mbrojt një popull dhe jo interesat amerikane

Politologu dhe historiani, Selver Islamaj, në një intervistë në emisionin A23 në ATV, tha se intervenimi i NATO-s në Kosovë, historikisht ka një shembull...

Kina dhe ShBA-ja kërkojnë stabilizimin e raporteve

Ministri i Jashtëm i Kinës, Qin Gang, tha më 8 maj se është e domosdoshme të stabilizohen mes Kinës dhe Shteteve të Bashkuara pasi...

PUBLIKUAR SË FUNDI