2 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023
spot_img

Studentët e Kolegjit AAB shijojnë performancën artistike “Jepi ngjyra jetës” që flet për fuqizimin e gruas

Përmes një performance artistike që flet për fuqizimin e gruas dy protagonistet Anisa Ismaili dhe Fitore Broqi kanë krijuar një atmosferë tejet të ngrohtë në Teatrin Kamertal të Kolegjit AAB.

Kjo performancë e cila zgjati më shumë se gjysmë ore trajtoi ëndrrat, dëshirat dhe ambiciet e grave të cilat janë ndërprerë si shkak i paragjykimeve ndër vite nga shoqëria.

Në teatër morën pjesë studentët e Fakultetit të Psikologjisë dhe të Fakultetit të Komunikimit Masiv të shoqëruar nga profesorët Naim Telaku dhe Mentor Shala, të cilët përcollën me ëndje secilën minutë të sjellur nga aktoret.

E kuruar deri në detaje kjo performancë paraqiste së pari dy gra të ndryshme për nga ëndrrat dhe qëllimet jetësore, deri tek dy shoqe të cilat ndajnë historitë dhe brengat me njëra tjetrën nga ku kuptojnë se kjo do ju krijonte paqe me vetveten dhe të tjerët.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA