21 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

Sonte luhet shfaqja “Embers” nga Kroacia – Trupa teatrale jep detajet në konferencë

Nga ora 20:00 në Teatrin Kamertal të Kolegjit AAB do luhet shfaqja “Embers” nga Kroacia, ndërsa sot është mbajtur konferenca për media.

Në konferencë morën pjesë trupat teatrale të kësaj shfaqje e përbërë nga aktorët: Sinisa Popovic, Goran Grgic, Iva Mihalic dhe producenten Lidija Ivanda, të cilët u shprehën entuziastë për rolet e tyre dhe shfaqjen në përgjithësi.

Ata thanë se janë të lumtur që këtë vit do jenë pjesë e PITF 2024, ndërsa në rolin e shfaqjeve garuese folën edhe për shfaqje tjera, duke shtuar se i kanë ndjekur të gjitha dhe janë të impresionuar nga to.

Kurse sa i përket çmimit, ata u shprehën se çmimi më i rëndësishëm për ta është që publiku ta përjetoj shfaqjen dhe të mbetet i kënaqur nga performanca e aktorëve.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Temperaturat për ditën e sotme

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA