Situata me bllokimin e autobusëve, reagon Shoqata e Transportit Rrugor të Udhëtarëve

Kryetari i Shoqatës së Transportit rrugor të udhëtarëve, Jakup Berisha përmes një reagimi ka pretenduar se në territorin e Serbisë, autobusët që janë hyrë përmes pikave kufitare me Hugarinë dhe Kroacinë, iu kanë “konfiskuar” dokumentet e udhëtimit dhe dokumentet e autobusëve.

Sipas Berishës, zyrtarët kanë marrë nga dy udhëtarë nga secili autobus dhe nga personeli i autobusëve, sipas tij, më pas i kanë vendosur në një objekt, që mbi 12 orë.

“Në cilësinë e kryetarit të Shoqatës të Transportit Rrugor të Udhëtarëve të organizuar pranë OEK-ut, në Prishtinë, sot në mëngjes të datës 17.04.2024, morëm INFORMATEN se në kufijtë e Serbisë në Shidë dhe Suboticë janë ndaluar autobusët me udhëtarë, pasi kanë hyrë në territorin e Serbisë ju kanë KONFISKUAR dokumentet e udhëtimit dhe dokumentet e autobusëve, i kanë marrë nga dy udhëtar nga secili autobus dhe personelin e autobusëve dhe i kane futur me një objekt. Nuk dihet a është objekt kufitar apo ndonji hangar tjetër, dhe po mbahen mbi 12 orë të ngujuar e të tjerëve udhëtarë ju janë mbyllur dyert e AUTOBUSËVE dhe nuk i lanë as të dalin nga autobusët” – thuhet në reagimin e Jakup Berishës më 17.04.2024 të cilin ka thënë se e ka dërguar edhe tek autoritetet kosovare.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA