25.8 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Shikuesit e “N’Frekuencë” lumturojnë fëmijët në QKUK

Nga fushata e të riut Blendi Zogaj dhe inicimin e mërgimtares Luljeta Habibi bashkë me plotë mërgimtarë të tjerë, u gëzuan 90 fëmijë në repartin e pediatrisë në QKUK.

Blendi Zogaj u shpreh për ATV-në, se ai ndihet i lumtur që ideja e tij për të gëzuar fëmijët të cilët janë të shtrirë në spital, iu realizua falë ndihmesës edhe nga ana e moderatorit të “N’frekuencë”, Robert Bojaj.

“E mendova si ide për ti gëzuar disa fëmijë që janë të shtrirë në spital, bisedova me Robin dhe ia tregova këtë ide dhe e falënderoi shumë pasi edhe ai më mundësoi me përgatit këtë. Është një gjë shumë e rëndësishëm për mua, sepse e ndjej një dhimbje të përbashkët me ta”, deklaroi Blendi.

Ndërsa, mërgimtarja Luljeta Habibi tha se për këtë ndihmës janë angazhuar shumë mërgimtarë, për çka tha se ndihet falënderuese ndaj tyre.

“Angazhimi ka qenë shumë i madh për shkak se kur e kam publikuar dy herë këtë iniciativë shumë persona janë interesuar dhe kanë dhuruar me aq mundësi sa kanë pasur. Ne mërgata jemi të gatshëm të kontribuojmë gjithmonë për vendin tonë por fatkeqësisht është pak problem sepse mendoj që në vend ka shumë shumë persona i keqpërdorin këto ndihmesa”, tha ajo./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA