Salah ia dhuron fitoren Liveproolit në derbi përballë Everton

Skuadra e Liverpool-it e ka shënuar fitoren e gjashtë këtë edicion në Premier Ligën angleze.

Në ndeshjen hapëse të javës së nëntë në Premier Ligë, Liverpool e ka mposhtur Evertonin në derbin e qytetit me rezultat 2:0.

Njeriu kryesor i kësaj sfide ka qenë sulmuesi Mohamed Salah, i cili ka shënuar të dyja golat.

Sidoqoftë, pjesa e parë përfundoi pa gola. Krejt çfarë vlen të përmendet është përjashtimi me karton të kuq i mbrojtësit Ashley Young në minutën e 37.

Në pjesën e dytë kur po zhvillohej minuta e 75 gjyqtari i takimit akordoi penallti për ‘Të kuqtë’ i pa gabueshëm u tregua Salah i cili mposhti portierin Pickford.

Salah nuk u ndal me kaq, ‘mbreti egjiptian’ siç e ka nofkën nga tifozët e Liverpoolit, realizoi për 2:0 në minutat shtesë. Në fakt meritën më të madhe për këtë gol e kishte sulmuesi Darwin Nunez i cili asistoi në mënyrë perfekte.Me këtë rezultat përfundoi takimi.

Aktualisht Liverpool ka mbledhur 20 pikë dhe renditet në pozitën e parë , kurse Everton ka vetëm 7 pikë dhe renditet në pozitën e 16 në Premier Ligë./Atvlivet.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.