24.2 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Sa kohë bën të qëndrojë vera në frigorifer?

Me siguri së paku njëherë në jetë keni bërë pyetje se në të vërtetë sa mund të ruhet një shishe verë në frigorifer

Qoftë shishja e hapur, apo e mbyllur, përgjigjja është e shkurtër: Jo shumë gjatë.

Keni miq në shtëpi? Apo po hapni vetë një shishe për qejf? Cilido qoftë rasti, nëse pas darkës në shishe ngelet ende verë, është mirë të dini si ta ruani dhe deri në sa ditë më pas mund ta pini, transmeton Telegrafi.

Ja afatet:

Vera e gazuar: Nga 1 në 3 ditë në frigorifer me një tapë që ndalon bulëzat ose lugë.

Vera e bardhë e lehtë ose rose: Nga 5 në 7 ditë, në frigorifer me tapë.

Vera e bardhë: Nga 3 në 5 ditë, në frigorifer me tapë.

Vera e kuqe: Nga 3 në 5 ditë. Në një vend të freskët, të errët, me tapë.

/Telegrafi/

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA