17.1 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Sa i shëndetshëm është konsumimi i bukës?

Që para 20,000 vjetësh, njerëzit në epokën e Paleolitit piqnin bukë të thjeshtë të bëra nga tërshëra e egër dhe elbi.

Zeja e furrës ka vazhduar të zhvillohet që atëherë, dhe sot ka lloje të panumërta të ndryshme dhe të shijshme buke. Gjermania në veçanti është e njohur për shumëllojshmërinë e bukës.

Sipas Shoqatës Qendrore të Tregtisë Gjermane të Furrave të Bukës , 97.7 përqind e të gjitha familjeve në Gjermani blenë të paktën një copë bukë vetëm në vitin 2022.

Sa e shëndetshme është buka varet kryesisht nga lloji. Dhe fillimisht duhet të bëni dallimin midis bukës integrale dhe miellit të bardhë.

Pavarësisht nëse bëhet fjalë për thekër, apo grurë, drithërat e plota janë gjithmonë opsioni më i shëndetshëm në krahasim me miellin e bardhë.

Mielli i grurit është bërë nga drithërat e plota, duke përfshirë embrionin, endospermën dhe lëvozhgën. Ushqimet e bëra nga drithërat janë veçanërisht të pasura me fibra dhe lëndë ushqyese . Ato ju mbajnë të ngopur për një kohë të gjatë, nxisin tretjen dhe rrjedhimisht shëndetin e zorrëve.

Një bukë integrale duhet të përmbajë të paktën 90 për qind miell ose miell integral.
Produktet e plota të grurit kanë një ndikim pozitiv në nivelin e sheqerit në gjak dhe për këtë arsye gjithashtu parandalojnë diabetin e tipit 2.

Ato mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të çrregullimeve të metabolizmit të lipideve, kancerit të zorrës së trashë dhe sëmundjeve kardiovaskulare. Sipas DGE, çdo person duhet të konsumojë të paktën 30 gram fibra çdo ditë . Produktet me drithëra integrale, së bashku me perimet, bishtajoret dhe frutat, përmenden si burime të përshtatshme.
Mielli i bardhë është i ulët në fibra dhe lëndë ushqyese

Në të kundërt, me miellin e bardhë, si mikrobi ashtu edhe lëvozhga hiqen gjatë procesit të prodhimit .

Si rezultat, fibrat dhe lëndët ushqyese humbasin në një masë të madhe. Buka e bardhë gjithashtu përmban shumë karbohidrate me zinxhir të shkurtër . Këto me të vërtetë e nxisin trupin tonë, por vetëm për një kohë të shkurtër. Karbohidratet me zinxhir të shkurtër digjen shpejt dhe bëjnë që nivelet e sheqerit në gjak të rriten në qiell.

Trupi reagon ndaj kësaj duke lëshuar më shumë insulinë , e cila siguron që sheqeri të transportohet nga gjaku në qelizat e trupit. Niveli i sheqerit në gjak më pas bie po aq shpejt sa u rrit. Prandaj, rritja e energjisë është vetëm afatshkurtër, shpejtë do të ndiheni përsëri të uritur .

Kjo është arsyeja pse buka e bardhë shpesh quhet “kalori boshe” . Sepse përveç kalorive, produktet e miellit të bardhë nuk kanë shumë për t’i ofruar trupit për shkak të përmbajtjes së tyre të ulët të lëndëve ushqyese dhe fibrave në vend të kësaj, sheqeri ruhet. Nëse dëshironi të humbni peshë, duhet të shmangni sa më shumë produktet e miellit të bardhë .

Në të kundërt, buka me drithëra të plota përmban shumë karbohidrate me zinxhir të gjatë .

Trupit tonë i duhet më shumë kohë për të zbërthyer këto karbohidrate me zinxhir të gjatë, kështu që nivelet e sheqerit në gjak nuk rriten aq shpejt.

Kjo është arsyeja pse buka me drithëra integrale ju mban të ngopur për më gjatë dhe ju mbush stomakun me relativisht më pak kalori.

Në kombinim me përmbajtjen dukshëm më të lartë të lëndëve ushqyese dhe fibrave, drithërat e plota janë gjithmonë zgjedhja më e shëndetshme në krahasim me bukën e bardhë.

Gluteni është një lloj proteine që gjendet kryesisht tek gruri dhe drithërat e tjerë si elbi, bullguri dhe thekra.

Megjithatë, shumë njerëz nuk e tolerojnë glutenin veçanërisht mirë dhe nuk mund ta shpërbëjnë proteinën në zorrën e hollë. Kjo bën që zorra e hollë të inflamohet, gjë që mund të çojë në fryrje, dhimbje barku dhe diarre.

Për fat të mirë, ka gjithnjë e më shumë alternativa ushqyese pa gluten, duke përfshirë bukën me drithëra të plota.
Buka përmban shumë kalori dhe gluten.

Ka receta të shumta për bukë me pak karbohidrate pa gluten, të cilat mund t’i pjekni lehtësisht në shtëpi dhe t’ju ndihmojnë të humbni peshë dhe të mbani një dietë të shëndetshme.

Në varësi të dietës suaj të preferuar, këto bukë mund të jenë edhe vegane. Buka e farave të lirit , e cila përmban acide yndyrore omega-3, konsiderohet veçanërisht e shëndetshme .
Nëse preferoni diçka më të përshtatshme, mund të blini bukë të freskët me pak karbohidrate në supermarket ose dyqan ushqimesh shëndetësore./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Vdes meteorologu Sylë Tahirsylaj

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA