Rrëfimi i trishtë për gruan që u përball me vdekjen, si pasojë e një dashurie të pamundur

Shkrimtarja e njohur Nexhi Baushi, ishte mysafire në emisionin “Studio A” në ATV, ku foli për romanin e saj të fundit me titull “Orlina”.

Në këtë roman, ajo hedhë në dritë pas shumë vitesh, historinë e trishtë të një vajze 16-vjeçare, e cila u vra mizorisht për shkak se ishte dashuruar në një djalë, ndërsa ishte e fejuar që në djep nga babai i saj.

“Kur kam qenë fëmijë dhe shkoja në fshatin e një halle të babait tim, Steblevë. Atje mësova historinë e trishtë të një vajze 16-vjeçare, e cila u dashurua me një djalë, por ishte e fejuar që në djep nga i ati. Dhe kjo ishte si nismë për të vazhduar më tej për të shkruar këtë libër. Unë jam interesuar shumë për historikun, kam biseduar me të afërmit e kësaj vajze, kam biseduar edhe me motrën e saj, kështu që arrtita që ta shkruajë me shumë kënaqësi, por edhe me shumë dhimbje, sepse ajo është një vdekje e trishtë”, tregon autorja e librit Nexhi Baushi.

Rrëfimin e saj të plotë për romanin “Orlina” mund ta dëgjoni në videon e më poshtme.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA