​Rohde kërkon nga Serbia de përshkallëzim

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka kërkuar nga Serbia shtensionim të menjëhershëm të situatës pas ndalesës së qytetarëve dhe zyrtarëve të Policisë së Kosovës.

Ambasadori Rohde tha se ndalimi i zyrtarëve të zbatimit të ligjit të Kosovës, nga autoritetet serbe i papranueshëm.

“De përshkallëzim tani! Paraburgimi i zyrtarëve të zbatimit të ligjit në Kosovë, përfshirë serbët e Kosovës, nga autoritetet serbe është i papranueshëm dhe sigurisht nuk mund të pritet nga një vend kandidat i BE-së. Kjo duhet të përfundojë menjëherë dhe ne presim që edhe politikanët serbë të Kosovës të flasin për bashkëqytetarët e tyre!”, ka shkruar ai në Twitter.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA