23.4 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

Receta e përgatitjes së sarmave me presh dhe mish pule

Si përgatiten sarmat me presh dhe mish pule, recetën na e tregon Arbnora Shehu në emisionin “Kuzhina me Arbnorën”.

Përbërësit që nevojiten:

  • 500 gramë mish pule të bluar,
  • 1 karotë e bluar,
  • 1 qepë e bluar dhe disa fije majdanozi,
  • Kripë,
  • Piper i zi,
  • Majdanoz i tharë dhe piper i specit të kuq

Më poshtë mund të ndiqni ecurinë e plotë të përgatitjes:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA