23.4 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Qeveria vendos për fillimin e tenderimit për kapacitet gjeneruese nga era

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për fillimin e procedurave të tenderimit për ndërtimin e kapaciteteve të reja gjeneruese nga era dhe për dhënien e mbështetjes për kapacitete deri në 150 megavat.

Në mbledhjen e sotme, ekzekutivi miratoi vendimin edhe për emërimin e Bordit Mbikëqyrës të Ndërmarrjes Publike Qendrore “Trepça”, ku kryesues u emërua Mentor Berisha, ndërkaq anëtar, Fadil Bejta, Merita Gashi, Alban Krasniqi dhe Sadije Gashi.

Gjithashtu, qeveria i dha dritën e gjelbër vendimin për shpronësime që preken nga realizimi te Kompleksi Memorial në Reçak, si dhe për zgjerimin e rrugës nacionale Kijevë-Zahaq.

Krahas këtyre, ekzekutivi emëroi Rrustem Thaçi, kryetar të komisionit për kompensimin e viktimave të krimit.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA