Presidenti i Bayernit paralajmëron blerje të fuqishme në sulm

Presidenti i Bayern Munichut, Herbert Hainer, ka bërë të ditur se do të nënshkruajë me një sulmues në verë pas humbjes nga Manchester City në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

“Na mungon golashënuesi që i përfundon aksionet. Kjo është ajo që do të na duhet patjetër në të ardhmen,” tha 68-vjeçari.

“Nëse mund të më identifikone atë që godet menjëherë, ne do ta blinim menjëherë,” vazhdoi ai: “Por supozoni se do ta forcojmë ekipin në mënyrë që të mund të kemi fjalën përsëri në titullin e Ligës së Kampionëve. Qëllimi ynë është shumë i qartë. për të qenë në krye të Evropës”, vazhdoi ai.

Por a do të ishte i përballueshëm Harry Kane i Tottenhamit ose një kalibër i ngjashëm si Victor Osimhen i Napolit?

“Financiarisht, Bayerni është shumë, shumë mirë i pozicionuar,” tha Hainer. “Ne kemi një përqendrim shumë të mirë të kapitalit dhe gjithashtu kemi para në llogarinë e depozitave fikse.”, theksoi ai, përcjellë KosovaPress.

Hainer konfirmoi gjithashtu se ndryshimi i trajnerit nga Julian Nagelsmann në Thomas Tuchel ishte urgjentisht i nevojshëm.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA