Përfundon takimi Lajçak – Petkoviq, pritet një tjetër takim gjatë ditës

Ka përfunduar takimi në mes të emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, dhe kryenegociatorin e Serbisë, Petar Petkoviq.

Temë e diskutimit të këtij takimi është çështja e dinarit.

Emisari i BE-së më pas do të ketë një takim edhe me kryenegociatorin e Kosovës, Besnik Bislimin.

Raportohet se pritet të ketë edhe një takim trepalësh, gjatë ditës shkruan N1.

Ky është takimi i katërt në mes të Kosovës dhe Serbisë, në përpjekjet për gjetjen e zgjidhjes për çështjen e dinarit.

Më herë Lajçak, pati deklaruar se pret nga palët që të arrijnë një marrëveshje.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA