18.4 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Osmani koordinohet me Ramën që Kosova t’i bashkohet Shqipërisë për t’u bërë anëtare e NATO-s

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në margjina të Samitit të NATO-s në Uashington, është takuar edhe me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Presidentja Vjosa Osmani, përmes një postimi në profilin e saj në rrjetin social Facebook, ka shkruar se kanë koordinuar qëndrimet dhe përpjekjet tona të përbashkëta në mënyrë që edhe Kosova, sa më parë, t’i bashkohet Shqipërisë dhe shteteve tjera aleate si anëtare me të drejta të plota në NATO.

“Me Kryeministrin Edi Rama, në margjina të Samitit të NATO-s në Uashington D.C. për t’i koordinuar qëndrimet dhe përpjekjet tona të përbashkëta në mënyrë që edhe Kosova, sa më parë, t’i bashkohet Shqipërisë dhe shteteve tjera aleate si anëtare me të drejta të plota në NATO, aty ku edhe e ka vendin”, ka shkruar Vjosa Osmani në Facebook.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA