11.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

‘Nxehet’ Superliga/ Llapi merr tri pikë të reja dhe i ofrohet një pikë Ballkanit

Me dy ndeshjet e zhvilluara sot është kompletuar edhe xhiro e 21-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Skuadra e Llapit ka regjistruar një tjetër fitore duke e mposhtur Fushë Kosovën me rezultat 3-0. Për skuadrën e Tahir Batatinës golat i shënuar Namani, Hyseni dhe Blakqori, ndërsa skuadra vendase luajti për 25 minuta me një lojtarë më pak ën fuashë.

Me këtë fitore, Llapi ngjitet në kuotën e 43 pikëve, vetëm një më pak se Ballkani që është lider i tabelës, raporton KosovaPress.

Ndeshja tjetër, ajo ndërmjet Dukagjinit dhe Lirisë përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat 2-1. Skuadra nga Klina kaloi në epërsi në minutën e 14 me golin e Zylfiut, por prizrenasit barazuan në minutën e 70’ me golin e Spahiut, por fitoren skuadrës Dallkut ia siguroi Morina me golin e tij në minutën e 90-të.

Dukagjini ka 30 pikë në vendin e gjashtë, kurse Liria është e fundit në tabelë me 9 pikë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA