9.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

Nisa Kallaba, fituese e garës së 10 të matematikës në Dubai

7-vjeçarja kosovare, Nisa Kallaba është zgjedhur fituesja e garës së 10 të matematikës në Dubai.

Nisa u shpall fituese e garave të matematikës në grupmoshën e saj, derisa në këtë garë morën pjesë fëmijë nga 42 shtete të ndryshme të botës, me mbi 2000 fëmijë pjesëmarrës.

Vogëlushja Nisa, e ftuar në emisionin e mëngjesit “Alarm”, tregoi se për të fituar garën, ajo duhej të përfundonte 40 detyra të matematikës, brenda 3 minutave.

“Unë jam e gëzuar shumë. Atje ka qenë qyteti më i bukur dhe më ka pëlqyer shumë. Ka qenë garë jo shumë e vështirë dhe unë jam gëzuar shumë që e fitova vendin e parë”, tha ajo./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA