1.4 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023
spot_img

Nga 1 janari të gjitha shërbimet në Spitalin e Pejës do të bëhen me termine

Ibraj tha se qëllimi i këtij vendimi është që pacientë të mos presin në radhë.

Spitali i Përgjithshëm në Pejë nga 1 janari 2024 do të fillojë me një shërbim të ri lehtësues dhe i domosdoshëm për pacientët.

Në një lidhje direkte në emisionin “A LIVE”, drejtori mjekësor, Besnik Ibraj tha se vizitat specialistike, bërja e analizave, marrja e shërbimeve radiologjike apo ekzaminimet tjera në këtë spital, do të bëhen vetëm me termine.

Ibraj tha se qëllimi i këtij vendimi është që pacientë të mos presin në radhë.

“Në mbledhjen e fundit me bordin drejtues të Spitalit në Pejë, kemi marrë vendim që të gjitha shërbimet shëndetësore të cilat kryhen në Spitalin e Pejës, të bëhen me termine për shërbimin e caktuar qoftë ai diagnostik apo edhe për ekzaminim mjekësor. E gjitha kjo është bërë me qëllim pacientët të kenë qasje më të lehtë dhe koha e pritjes të shkurtohet, për të gjitha ata që kryejnë shërbime në ambulantat specialistike, sepse vlen të theksohet se këtu përjashtohet shërbimi i urgjencës, sepse pacientët me urgjencë do të jenë gjithmonë prioritet”, tha ai./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA