31.8 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

​Ndëshkohen 22 shoferë me nga 150 euro për gara të kundërligjshme në Skënderaj

Policia e Kosovës mbrëmë ka ndëshkuar 22 shoferë me nga 150 euro për kundërvajtje në trafikun rrugor në Skënderaj.

Sipas policisë, kundërvajtësit janë hasë në aksin rrugor në rrugën rajonale Skenderaj- Drenas, zona e fshatit Marinë, të cilët në kundërshtim me rregullat e trafikut rrugor po bënin gara sportive me vetura duke penguar e rrezikuar edhe pjesëmarrësit tjerë në trafikun rrugor.

“Ndaj kundërvajtësve (22) shoferëve u janë shqiptuar gjoba prej 150 euro, si dhe nga një (1) pikë negative”, thuhet në njoftimin e policisë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA