21 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

Molliqaj kërkon ndihmë nga qytetarët, për ta paguar gjobën 20 mijë euroshe nga AIP-i

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka kërkuar ndihmë nga qytetarët pasi Agjencia për Informim dhe Privatësi (AIP) ia ka dënuar subjektin politik që e udhëheq me një shumë prej 20 mijë eurove.

Shkak ishte bërë një aksion i PSD-së para Qeverisë së Kosovës, e sipas AIP-it, aty ka pasur “përpunim të kundërligjshëm të të dhënave personale”.

Gjoba qe shqiptuar për rastin kur PSD-ja shpalosi në oborrin e Qeverisë peticionin e vitit 2015 kundër Asociacionit të Komunave me Shumicë serbe, me 205 mijë nënshkrime të qytetarëve.

Kësisoj, Molliqaj shkroi të mërkurën në Facebook se “shteti i kapur nga Albin Kurti sot po përdoret për luftë speciale kundër opozitës”.

“Agjensioni i Privatësisë që drejtohet nga një militante e VV-së, e dënoi PSD-në me 20 mijë euro gjobë, pa arsye, n’shpërputhje me ligjin dhe vetëm për shkak të presionit që i erdhi nga Qeveria. Qeverisë së Zajednicës, i paska penguar aq shumë që ia kemi shpalosur peticionin që po e shkelë”, shkroi ai në Facebook.

Sipas tij, PSD-ka është subjekt me të hyra shumë të vogla financiare dhe “pa ndihmën tuaj nuk do të mund të paguajmë asnjë dënim dhe përmbaruesit privatë, të angazhuar nga Qeveria, do t’fillojnë me konfiskimin e çdo gjëje që i takon PSD-së”

Prandaj, ai u bëri thirrje që qytetarëve që ta ndihmojnë përmes kontributeve financiare, për ta përballuar këtë dënim që ai e quan tërësisht të padrejtë e të jashtëligjshëm.

“Ne do të bëjmë edhe padi gjyqësore kundër këtij dënimi, por ndërkohë konfiskimet përmbaruese do të fillojnë shumë shpejt. Të dhënat bankare të PSD-së: Emri: Partia Socialdemokrate Nr. i Xhirollogarisë: 1501090001041368 IBAN: XK05 Banka: Raiffeisen Bank Kosova Pershkrimi: Donacion + nr personal i donatorit”, shkroi ai në Facebook.

“Si persona individual, ju mund të dhuroni jo më shumë se 2000 euro në vit si total, kurse si biznes, jo më shumë se 10,000 euro total për vit dhe jo më shumë se 1000 euro brenda ditës”, theksoi Molliqaj.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Temperaturat për ditën e sotme

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA