18.4 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Messi me rekord, lojtari i vetëm që çon shtetin e tij në shtatë finale

Kombëtarja e Argjentinës është kualifikuar në finalen e madhe të Copa America pasi mposhti 2:0 Kanadanë.

Lionel Messi shënoi një gol, për t’i ndihmuar shtetit të tij të arrij një tjetër finale të madhe.

Madje, ylli i Inter Miamit bëhet lojtari i parë në histori që do luaj në shtatë finale me Kombëtaren e Argjentinës.

Kujtojmë që kampioni i botës tani pret fituesin e ndeshjes mes Uruguait dhe Kolumbisë për ta mësuar kundërshtarin e finales së 15 korrikut.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA