18.4 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Mësoni si përgatitet Bakllavaja

Në rubrikën “Chef i shpisë” të emisionit të mëngjesit ALARM, sot ekipi ATV-së ishte në një vizitë te zonja Xhemile Krasniqi në fshatin Mazgit, Komuna e Obiliqit.

Ajo në këtë rubrikë tregoi procesin se përgatitjes tradicionale së bakllavës.

Brumi i bakllavasë ka këta përbërës:

– 200 ml vaj
– 200 ml qumësht
– 5 të kuq të vesë
– 1 vezë komplet
– 1 pecivë

Përgatitet brumi dhe pastaj fillohet të bëhet faza tjetër me këta përbërës:

– 200 gramë biskota të bluara
– 200 gramë kokos
– 200 gramë lajthi bio

Këtë proces të përgatitjes së bakllavasë nga fillimi deri në fund, mund ta shikoni në videon më poshtë:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Vdes meteorologu Sylë Tahirsylaj

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA