11.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

​“Luftë” mes Bayernit ë Liverpoolit për trajnerin italian

Objektivi i Liverpoolit, Roberto De Zerbi është bërë kandidati kryesor për t’u bërë trajner i Bayern Munichut pasi të dy klubet u shpërfillën nga Xabi Alonso.

Pas lajmeve të mëdha të javës së kaluar se Xabi Alonso synon të qëndrojë besnik ndaj klubit aktual Bayer Leverkusen, “The Times” raporton se vëmendja në Mynih tani është kthyer te De Zerbi. Italiani thuhet se admirohet nga drejtori i ri i Bayern, Max Eberl i cili ëshë vënë në lëvizje për të vlerësuar interesin dhe disponueshmërinë e tij.

Liverpool po synonte gjithashtu Alonson si zëvendësues për Jurgen Klopp, por gjithashtu i ka kushtuar vëmendje De Zerbit. De Zerbi ka përfitimin e shtuar që tashmë flet anglisht por jo gjermanisht dhe është dëshmuar në Premier League pasi ka bërë një punë të mirë me Brightonin, përcjellë KosovaPress.

De Zerbi e la të ardhmen e tij mjaft të hapur kur foli përpara humbjes 2-1 të Brighton ndaj Liverpoolit të dielën: “Unë dua të flas me klubin tim. Unë kam një kontratë, por problemi nuk është kontrata, problemi është të gjesh të njëjtin plan, objektiv dhe vizion për të ardhmen”, tha ai.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA