21.4 C
Pristina
E martë, 21 Maj, 2024

Lojtarët e Fushë Kosovës nuk kanë marrë paga për katër muaj, Emin Bajrami me kritika të ashpra ndaj komunës

Trajneri i njohur kosovar, Emin Bajrami ka qenë i ftuar në emisionin ‘A PLAY’ në ATV.

Bajrami e ka lavdëruar punën të cilën po e bën trajneri Emin Bajrami, po ai ka mbetur i befasuar se si ky klub nuk e ka mbështetjen  financiare nga komuna dhe tashmë lojtarët ka ka katër muaj që nuk kanë marrë paga.

‘Trajneri Burim Shala ka mas pakti faj për këto rezultate, ai është munduar me nxjerr maksimumin nga lojtarët. Këtu nuk e di a ka komunë, nuk e di as kush është kryetar i komunës, unë kam dëgjuar shumë fjalë te mira për atë Kryetar. Por është e papranueshme se si e ka lënë klubin e Fushë Kosovës në këtë gjendje’ tha Emin Bajrami.

Kjo deklaratë e Emin Bajramit vjen pasi trajneri Burim Shala deklaroi që lojtarët javën e fundit nuk janë stërvitur me rregull, krejt kjo pasi ka disa muaj që nuk janë paguar.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA