11 C
Pristina
E shtunë, 25 Maj, 2024

Lirohen katër policët e ndaluar nga Serbia, zv.drejtorin e PK-së e dërgojnë në burg

Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë në një reagim ka thënë se dje janë ndaluar katër policë të Kosovës, njëri prej të cilëve sipas MPB-së serbe është dërguar në mbajtje.

MPB-ja serbe thotë se në mbajtje është dërguar zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq.

“Katër pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë ndaluar, njëri është dërguar në mbajtje – zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës”, ka thënë MPB-ja e Serbisë.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se sipas informacioneve të fundit, katër zyrtarë policorë të Kosovës, që po mbaheshin në Rashkë të Serbisë, janë liruar dhe i ndaluar vazhdon të mbetet vetëm zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan jankoviq.

Gjatë mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, Kurti tha se zyrtarët policorë ishin ndaluar në pikat kufitare mes Kosovës dhe Serbisë në Merdarë, Dheu i Bardhë e Jarinjë, si dhe në një pikëkalim kufitar mes Serbisë dhe Kroacisë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA