Legjenda brazilian i rikthehet futbollit në moshën 58 vjeçare

Legjendaa braziliane e futbollit, Romario është rikthyer nga pensionimi në moshën 58-vjeçare për të luajtur për skuadrën braziliane America Football Club në Rio de Zhaneiro.

Romario ka konfirmuar se do të rikthehet në futbollin profesionist më shumë se 15 vjet pasi i vari këpucët në vitin 2009. Romario pati një karrierë të suksesshme si lojtar, duke fituar Kupën e Botës në vitin 1994 dhe duke luajtur për skuadrën holandeze PSV dhe gjigantët e La Ligës Barcelona mes klubeve të tjera.

Ai tani është regjistruar si lojtar për Klubin e Futbollit Amerikan, ku ai shërben si president dhe gjithashtu ku djali i tij, Romarinho, luan futboll. Ai e ka bërë të qartë se të luajë me djalin e tij dhe për ekipin e tij të preferuar është motivimi i tij kryesor. Legjenda braziliane do të fitojë një pagë minimale në klub, por do ta kthejë atë në Amerikë si donacion, raporton “Marca”, përcjellë KP.

“Unë nuk do të garoj në kampionat, por do të luaj disa ndeshje për ekipin e zemrës dhe do të bëj realitet një ëndërr tjetër, duke luajtur përkrah djalit tim. Si mendoni?”, ka shkruar Romario në Instagram.

Klubi Amerikan i Futbollit aktualisht luan në divizionin e dytë të Campeonato Carioca të Brazilit dhe po përgatitet për fillimin e një sezoni të ri që fillon më 18 maj. Mbetet për t’u parë se kur do të debutojë Romario për klubin e tij të ri.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA