Ky është libri që Dua Lipa ua rekomandon ta lexoni

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lipa ka ndarë me ndjekësit librin e saj të fundit që ua rekomandon për ta lexuar.

Përmes Klubit të Librit në buletinin e saj Service95, Lipa sugjeroi audiencën që ta lexojnë “Swimming in the Dark” të autorit Tomasz Jedrowski.

“Leximi im mujor i majit është ‘Swimming in the Dark’, një histori e bukur dashurie e moshës, e vendosur në sfondin brutal politik të Polonisë komuniste në vitin 1980”, shkroi ajo.

“Të dashuruarit e rinj Ludwik dhe Janusz kalojnë një verë idilike duke kampuar dhe notuar në liqene, por kur të vijë koha për t’u kthyer në Varshavë, kompromiset morale që ata do të duhet të bëjnë për të vazhduar romancën e tyre të ndaluar, bëhen të dukshme. Në të njëjtën kohë, vendi po vuan krizën e vet të identifikimit – komunizmi ka filluar të shkërmoqet dhe Ludwik dhe Janusz zbulojnë se nuk janë të vetmit që jetojnë një gënjeshtër”, shtoi Dua duke përshkruar historinë e librit.

“Është një histori e bukur, dhe shpresoj të iu pëlqejë po aq sa mua”, përfundoi postimi.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

26 vjet nga masakra në Lybeniq

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA