31.8 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

​Kuvendi miraton deklaratë për gjenocidin në Srebrenicë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar një deklaratë për gjenocidin serbë në Srebrenicë të ndodhur në vitin 1995.

Ishin 84 deputetë që votuan pro deklaratës dhe asnjë kundër.

Në vitin 2021 Kuvendi ka miratuar edhe rezolutë për gjenocidin serbë në Srebrenicë në vitin 1995.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA