30.7 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

Kosova u19 mposht me rezultat të thellë Ukrainën u19 dhe merr pozitën e parë në grup

Kombëtarja e Kosovës U19 ka shkatërruar totalisht kombëtaren e Ukrainës U19 me rezultat 4:0.

Në ndeshjen e zhvilluar në Malta, të përzgjedhurit e trajnerit Adil Maliqi që nga minuta e parë kanë qenë skuadër superiore përballë ukrainaseve.

Golat janë shënuar nga Gashjani i cili ka realizuar dy gola, kurse nga një gol e kanë shënuar Bujupi dhe Rama.

Pas kësaj fitore Kosova U19, tani renditet e para në grup me 4 pikë. Ku deri me tani ka një fitore dhe një barazim. Sfidën tjetër Kosova e zhvillon me Maltën U19 dhe është favorit për të fituar.

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA