1.4 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023
spot_img

Kosova fiton 6 medalje në Ballkanikun e Karatesë

Federata e Karatesë e Kosovës fitoi 6 medalje në Kampionatin Ballkanik të Karatesë për Senior dhe Veteran 2023 që u mbajt në Tiranë.

Medaljet u fituan nga karatesitët e më poshtëmm:

Fidair Berisha

Visar Hoxha

Musli Rexha

Visar Hoxha

Fortesa Orana

Endrit Beka

Vendet e 5-ta Individuale

Albulena Gërvalla

Mirlind Rexhepi

Alma Loki

Vendet e 5-ta Ekipore

Njomza Ibrahimi

Fortesa Orana

Albulena Gërvalla

Vlerë Qerimi

Jakup Ajdari

Benjamin Shabani

Endrit Beka

Albinot Selmani

Shpresim Shabani

Elhami Shabani

Mirlind Rexhepi

Vendet e 7-ta Individuale

Vlera Qerimi

Benjamin Shabani

Në mesin e 11 shteteve pjesëmarrëse Kosova në plasmanin e përgjithshëm u rendit e 6-ta.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA