​Klopp synon përmbysjen e Atalantës, formacionet e mundshme

Mediat italiane raportojnë se Mario Pasalic është favorit për të startuar ndaj Teun Koopmeiners për Atalantën kundër Liverpoolit, por Gian Piero Gasperini ka një dyshim më shumë në sulm.

Atalanta pret Liverpoolin në ndeshjen e dytë çerekfinale të Europa League në stadiumin Geëiss në Bergamo sonte, aty ku zbret në fushë me epërsinë e tre golave nga ndeshja e parë e zhvilluar një javë më parë.

Duket se nuk ka dyshime për Gasperinin sa i përket fazës mbrojtjësë dhe mesfushës me Sead Kolasinac dhe Davide Zappacosta të rikthyer në formacionin startues, përcjellë KosovaPress.

Megjithatë, mund të ketë ndryshime befasuese në sulm, me mediat sportive italiane që pretendojnë se Koopmeiners ka të ngjarë të qëndrojë në stol dhe të zëvendësohet nga kroati Pasalic, shënuesi i një prej tre golave të Atalantës në “Anfield, përcjellë KosovaPress.

Këto janë formacionet e mundshme:

Atalanta (3-4-2-1): Musso; Djimsiti, Hien, Kolasinac; Zappacosta, De Roon, Ederson, Ruggeri; Pasaliç; Scamacca, Miranchuk .

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Elliott, Mac Allister, Jones; Salah, Diego Jota, Luis Diaz.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA