23.4 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

Kjo është shkencëtarja shqiptare që korri suksese gjithandej nëpër botë

E njohur me një profesion të veçantë dhe shumë të rrallë, shkencëtarja Dorentina Bexheti ishte e ftuar në emisionin “LIBERO” dhe tregoi gjithë rrugëtimin e saj si shkencëtare e gjithashtu foli edhe për sfidat me të cilat është përballur deri sot.

Dorentina rrëfeu disa etapa që iu deshën asaj t’i kalojë për të realizuar karrierën e saj si një shkencëtare shqiptare në Angli.

“…Në Angli kam studiuar shkencat e farmacisë, pasi mbarova doktoratën bashkëshortit iu ofrua një punë në “Cambridge” dhe vendosëm të shkojmë, ndërkohë dhe unë u punësova në Universitetin “Cambridge” si shkencëtare hulumtuese në fushën e Onkologjisë…”, tha ajo.

Mes tjerash, Dorentina rrëfeu edhe pjesë nga jeta dhe familja e saj dhe me lot në sy kujtoi nënën dhe vëllain e saj të ndjerë.

 “…Po i afrohem moshës që nëna ime pati kur ndërroi jetë… Unë kam qenë shtatzënë kur nëna ime ndërroi jetë andaj vajza ime e ka emrin e nënës time…Vëllai ka ndërruar jetë kur ishte 18 vjeç. Unë i thashë të dale në aeroport ta pres babain dhe bëri aksident…”, shtoi Dorentina.

Për të ndjekur intervistën e plotë, klikoni në linkun e mëposhtëm:

 

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA