18.4 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kate Middleton pyetet për nënshkrim nga disa fëmijë, ajo nuk pranon

Kate Middleton nuk theu protokollin as për një grup fëmijësh që i kërkonin autografin e saj. Ajo iu përgjigj me butësi kur fëmijët i kërkuan nënshkrimin e tyre gjatë një vizite të në Chelsea Flower Show.

“Nuk lejohet të shkruaj nënshkrimin tim, është vetëm një nga ato rregulla”, u dëgjua ajo duke thënë, sipas “People”, kur një fëmijë kurioz pyeti pse nuk do të shkruante nënshkrimin e saj.

Megjithatë, Kate nuk i la i fëmijët plotësisht të zhgënjyer dhe në vend të kësaj krijoi disa vizatime të bukura për ta.

“Unë nuk mund të shkruaj emrin tim, por mund të vizatoj,” shpjegoi Middleton fëmijëve.

Ajo pastaj vazhdoi të vizatojë një lule për një vajzë 7-vjeçare të quajtur Ruby dhe një pemë për një nxënës tjetër.

Anëtarët e familjes mbretërore nuk lejohen të nënshkruajnë autografin e tyre për fansat për të parandaluar rrezikun e falsifikimit, dhe rregulli mbretëror ka qenë në fuqi për vite të tëra.

William, babai i tij, Mbreti Charles III, dhe të tjerë anëtarë të familjes mbretërore britanike nuk lejohet të vizatojnë nënshkrimin e tyre, megjithëse monarku 74-vjeçar thyen protokollin në vitin 2010 kur nënshkroi një autograf për një viktimë të përmbytjeve të rënda, duke shkruar “Charles 2010”.

Ndryshe, ai nuk ka thyer protokollin që atëherë./atvlive.tv/

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Vdes meteorologu Sylë Tahirsylaj

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA