17.1 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Ia vranë babanë dhe vëllain 16 vjeç në luftë, ishte vetëm 17 vjeçe kur e mori rolin e kryefamiljares

Në vitin 1998 gjithçka ndryshoi në jetën e saj. Nga pesë anëtarë sa ishin, mbetën vetëm tre. Sepse lufta ia mori babanë dhe vëllain e vogël.

Pas kësaj tragjedie, e gjithë përgjegjësia kaloi në supet e saj.

Por, këto vështirë e lidhën edhe më shumë me nënën, duke u bërë një krah i fortë për të.

Albina Hoxha – Lokaj, nga fshati Sllup i Deçanit, për ATV-në rrëfen sfidat dhe forcën që e shtyn të ecë përpara.

“Deri në vitin 1998 jeta ka qenë shumë e lumtur, shumë e mirë. Jam rrit me familje të mirë, si për çdo njeri është familja e shenjt. Atëherë babën e kam pas biznesmen ka qenë i njohur në Rahovec edhe në Kosovë, mandej në luftë e kanë vra atë, edhe vëllain 16 vjeç. E vështirë ka qenë shumë se si një 17 vjeçare më është dashtë me majtë familjen , mandej nëna ka qenë në depresion për 4 sepse vëllai ka shkel në mina u dashtë me nenën me ja qelë vet varrin shumë sende që për këtë pjesë nuk mundem me fol sepse e kam shumë të vështire”, rrëfeu Albina.

Pasi u martua, ajo la punën, për t’u kujdesur për bletët dhe për t’i ndihmuar burrit të saj.

Për më shumë ndiqeni rrëfimin e saj rrëqethës, në emisionin E Diela Vlen:

Emisionin e plotë e gjeni në videon më poshtë:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Vdes meteorologu Sylë Tahirsylaj

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA