10.4 C
Pristina
E hënë, 2 Tetor, 2023

“Humbja e nanës edhe e motrës më ka thyer zemrën, kjo dhimbje nuk tejkalohet deri frymën e fundit”

Një qytetar nga Gjilani i ka prekur thellë të gjithë me rrëfimin e tij të përzemërt. I pyetur nga gazetarja e ATV-së se kur i është thyer zemra, ai tregoi se kishte përjetuar humbjen e dy njerëzve shumë të dashur në jetën e tij, nënës dhe motrës.

“Shumë herë. Më shumë nga persona që momentalisht nuk janë jetë. Po nana dhe motra. Unë mendoj që kjo kurrë nuk tejkalohet deri në frymën e fundit edhe shpresojmë se besojmë në pak a shumë jo pak a shumë po jem ë besimtar edhe ndoshta i takojmë në atë dynja qysh thojnë ose në parajsë. Motra e ka vdekur e re 46 vjet domethënë gati koha jemi edhe pak unë në kohë të saj. E këto janë që ma kanë thye zemrën. Por anën tjetër, kam pasur edhe gëzime për shembull, jam babi i katër fëmijëve”, është shprehur ai.

Qytetari nga Gjilani këshilloi të gjithë ata që po përballen me situata të vështira që të ruajnë besimin në Zotin dhe në të mirat e jetës. /atvlive.tv

Emisionin e plotë e gjeni në videon më poshtë:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

LAJME TË TJERA