10.4 C
Pristina
E hënë, 2 Tetor, 2023

Gruaja nga Prishtina që krijon kukulla për fëmijë

Lidhja e veçantë që ka me fëmijët, e ka shtyrë Bedrije Beqirin nga Prishtina të krijoj kukulla për ta.

Ndërsa, pasioni për punët e dorës, i lindi qysh kur ishte në bankat shkollore.

“Punën e dorës më kukulla e kamë fillu shumë vonë tani para disa muajve me thanë ndoshta. Inspirimi ka qenë nga kjo kukulla këtu e madhja dhe t’u i pa që është një punë që un mundem me e bë, kështu që me shumë dëshirë kam filllu me punu, me ja dediku disa fëmijëve si dhurata e pse jo dhe pastaj me e bë si një biznes të vogël”, tregon ajo.

Ajo këshillon që çdo grua të shfrytëzoj kohën për të punuar diçka pasi sipas saj, gjithmonë ka diçka për të bërë.

Për më shumë ndiqeni kronikën e transmetuar në emisionin E Diela Vlen:

Emisionin e plotë e gjeni në videon më poshtë:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

LAJME TË TJERA