19.6 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

​Gjilani fiton sfidën e vështirë me Dukagjinin

Gjilani ka regjistruar fitore të madhe dhe tre pikë tejet të rëndësishme xnë xhiron e 32-të në Superligën e Kosovës, duke e mposhtur Dukagjinin me rezultat 2-0.

Skuadra e Zekirja Ramadanit ka bërë kështu një hap të madh për ta blinduar pozitën e tretë në të cilën tashmë ka 50 pikë, tetë më shumë se Prishtina që ka një ndeshje më pak të zhvilluar, raporton KosovaPress.

Të dy golat për gjilanasit i shënoi Mevlan Zeka në minutat 28’ dhe 90’.

Përkundër humbjes, Dukagjini mbetet në vendin e pestë me 41 pikë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Vdes meteorologu Sylë Tahirsylaj

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA