11.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

​Gjenden rrobat larg eshtrave të dyvjeçarit të zhdukur në Alpet franceze

Shkaku i vdekjes së një djali dy vjeçar, i cili u zhduk në Alpet franceze korrikun e kaluar, mbetet i pashpjeguar pavarësisht zbulimit të eshtrave dhe rrobave të tij.

Javën e kaluar, testet mjekoligjore treguan se një kafkë e gjetur nga një shëtitës pranë Le Vernet i përkiste një djali të njohur si Emile.

Disa nga rrobat e tij, duke përfshirë një bluzë, këpucë dhe pantallona të shkurtra, tani janë gjetur rreth 150 metra larg vendit ku u zbuluan eshtrat. Prokurori Jean-Luc Blanchon paralajmëroi se provat e gjetura deri më tani “nuk tregojnë shkakun e vdekjes së Emile”.

“Midis rënies, vrasjes dhe vrasjes, asnjë hipotezë nuk ka një avantazh më të madh ndaj tjetrës për të shpjeguar vdekjen,” tha ai. Ai konfirmoi se në kafkë janë gjetur shenja që mund të ishin shkaktuar nga kafshët pas vdekjes së djalit.

Rrobat e Emiles ende nuk janë ekzaminuar. Vogëlushi u pa për herë të fundit nga dy dëshmitarë kur po ecte në rrugë pranë shtëpisë së gjyshërve të tij më 8 korrik të vitit të kaluar. Ai mbërriti atje vetëm një ditë më parë për të kaluar pushimet verore.

Gjyshërit e kuptuan se Emile ishte zhdukur kur shkuan ta kërkonin për ta futur në makinë, tha në atë kohë kryetari i bashkisë, Francois Balique. Kur u pa për herë të fundit, Emile ishte më pak se 90 centimetra i gjatë dhe kishte veshur një bluzë të verdhë dhe pantallona të shkurtra të bardha.

Një kërkim masiv që përfshin dhjetëra oficerë policie dhe ushtarë – të ndihmuar nga qen nuhatës, një helikopter dhe dron – nuk dha rezultat. Pas disa ditësh prokurori doli në përfundimin se nuk kishte gjasa që djali të ishte gjallë.

Rasti që nisi si hetim i personit të zhdukur u shndërrua shpejt në një hetim penal për një rrëmbim të mundshëm, megjithëse policia nuk ka përjashtuar vrasjen, aksidentin apo rrëzimin.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA