19.2 C
Pristina
E premte, 2 Qershor, 2023

Gazetari Fatlum Jashari tregon situatë në Leposaviq – ‘’Ka pasur edhe të shtëna’’

Në një lidhje të drejtpërdrejt në emisionin DIREKT, gazetari i ATV-së, Fatlum Jashari, tha se Policia e Kosovës para 40 minutave ka marrë nën kontroll objektin e komunës së Leposaviqit, pas një ndërhyrje me gaz lotsjellës dhe shok-bomba.

“Ka pasur zhvillime dramatike në komunën e Leposaviqit. Policia e Kosovës tashmë ka rreth 40 minuta që ka marrë nën kontrollë objektin e komunës në Leposaviq pas një ndërhyrje me gaz lotsjellës dhe shok-bomba. Paraprakisht ka pasur gjuajtje me gurë nga qytetarë të përzierë me strukturat ilegale, sepse nuk do të ishte një rezistencë të tillë po të ishin vetëm qytetarë. Kemi pasur gjuajtje të organizuar me girë në drejtim të policisë por edhe në drejtim të ne gazetarëve që e kemi përcjellë këtu ngjarjen”, tha gazetari Jashari.

Ai tregoi se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi ndodhet në objektin e komunës, dhe po sa ka hyrë aty, ka vendosur edhe flamurin e Kosovës.

“Kryetari Lulzim Hetemi është brenda objektit të komunës. Ka rreth ndoshta 30 minuta që kryetari ka hyrë brenda dhe po vazhdon të qëndrojë atje brenda. Atje lart në objekt dallohet edhe flamuri i Kosovës që është vendosur menjëherë nga kryetari i ri i komunës, Lulzim Hetemi”, tregoi gazetari Jashari.
Ai raportoi se para policia të shpërndante protestuesin, pos gjuajtjeve me gurë, ka pasur edhe të shtëna me armë zjarri nga drejtime të ndryshme. /atvlive.tv

Emisionin e plotë e gjeni në videon më poshtë:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_img

LAJME TË TJERA