10.4 C
Pristina
E hënë, 2 Tetor, 2023

Fundi i një epoke plot magji në Ligën e Kampionëve

Liga më prestigjioze evropiane, ajo e Ligës së Kampionëve, do t’i rikthehet sot aksionit, ku do të zhvillohen ndeshjet e para të fazës së grupeve të sezonit të ri 2023/24.

Skuadra të shumta e nisin aventurën për titullin e madh të Ligës së Kampionëve, ndërsa për Manchester Cityn do të jetë sfida për ta mbrojtur titullin e kampionit të kësaj gare, raporton KosovaPress.

Por, Liga e Kampionëve e këtij edicioni nuk do të jetë e njëjtë sikurse ajo e sezoneve të kaluara, pasi do të mungojë magjia e dyshes, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

Ky do të jetë sezoni i parë i Ligës së Kampionëve pa Ronaldon dhe Messin që prej 2002/03, pas plot 20 sezoneve rresht që të paktën njëri prej tyre u paraqit në këtë garë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

LAJME TË TJERA