31.8 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

Festivali i muzikës jazz rikthehet në Pejë

Edicioni i katër i Peja Jazz, këtë vit do të mbahet nga data 16 nëntor deri më 20 nëntor dhe pritet të ofrojë adhuruesve të muzikës jazz, dhe muzikës e artit në përgjithësi, një tjetër përvojë të veçantë.

Çka filloi si një tentim për të ngjallur shpresën në kohëra karantine, me qëllimin për të bashkuar shpirtërisht njerëzit përmes muzikës, sot vazhdon si një prej ngjarjeve më të rëndësishme kulturore në qytetin e Pejës.

Bashkëpunimi mes Organizatës “Anibar” dhe Festivalit “Peja Jazz”, ka bërë që emra të mëdhenj dhe të përfolur të muzikës xhaz, të vijnë në skenën e Kinemasë “Jusuf Gërvalla” gjatë tre viteve të fundit. Në mesin e tyre, Ilir Bajri, Armend Xhaferi, Elina Duni, Rona Nishliu, Vinicio Capossela, Ana Carla Maza dhe shumë të tjerë.

Tashmë, me fillimin e muajit nëntor, çdo vit pritet që kjo traditë të vazhdojë.

Të gjitha performancat do të ndodhin në Kinemanë “Jusuf Gërvalla”.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA