Eurodeputeti Reuten: Arrestimi i policëve kosovarë në Serbi “provokim i rrezikshëm”

Eurodeputeti holandez, Thijs Reuten e ka quajtur fëmijërore, të parashikueshme dhe të rrezikshme qasjen e autoriteteve serbe në ditët e fundit, sidomos pas arrestimit të policëve kosovarë.

Ai ka thënë se zëvendësdrejtori Jankoviq duhet të lirohet menjëherë.

“Provokime të parashikueshme, fëminore dhe të rrezikshme nga autoritetet serbe. Zëvendës shefi i policisë së Kosovës Jankoviq është ende në paraburgim. Ai duhet të lirohet menjëherë. Ne e dimë këtë model të përshkallëzimit dhe po ashtu të frikësimit të qytetarëve serbo-kosovarë dhe duhet ta ndalojmë atë” ka shkruar Reuten në “X”.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA