​Edhe Juventusi pas Zhegrovës

Gjigantët e Serie A, Juventus tashmë po bëjnë planet për afatin kalimtar të verës dhe një emër i ri në listën e tyre të ngushtë është ylli i Lille, Edon Zhegrova.

“Bianconerët” mund të humbasin Federico Chiesan dhe Filip Kostic këtë verë dhe janë lidhur fort me Mason Greenëood të Manchester United. “La Gazzetta dello Sport” thekson se përveç Greenëood, Juve po shikon një tjetër opsion dhe ai është Zhegrova i Lille, i cili po shkëlqen në kampionatin francez, përcjellë KosovaPress.

Juve dhe drejtori sportiv i klubit, Cristiano Guintoli tashmë janë fikusuar në ndjekjen e Greenëood, por mbetet për t’u parë nëse Zhegrova është një alternativë për anglezin, por ylli kosovar ka grumbulluar dhjetë gola në Ligue 1, duke shënuar pesë herë dhe duke bërë po aq asistime gjithashtu.

Marrëdhënia e Juves me Lille është e shkëlqyer dhe kjo tashmë i ka ndihmuar ata të nënshkruajnë Tiago Djalo dhe Timothy Weah.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA