19.5 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

​Dybala jashtë Kupës së Amerikës

Ylli i Romës, Paulo Dybala është lënë jashtë skuadrës së Argjentinës për miqësoret e ardhshme dhe më e rëndësishmja në Copa America, por janë përfshirë Lautaro Martinez, Leandro Paredes dhe Nico Gonzalez.

“La Seleccion” do të luajë me Ekuadorin dhe Guatemalën muajin e ardhshëm si përgatitje për turneun, i cili fillon kundër Kanadasë më 20 qershor. Trajneri Lionel Scaloni emëroi skuadrën e tij prej 29 lojtarësh, e cila do të reduktohet në 26 për Kupën e Amerikës.

Megjithatë, Dybala nuk është as në listën e gjerë, që do të thotë se lojtari i Romës do të mungojë në këtë turne. “La Joya” ka luftuar gjatë gjithë sezonit me lëndimet, të cilat i kanë dëmtuar pjesën më të madhe të karrierës së tij.

Shoku i tij i skuadrës nga Roma, Leandro Paredes është në grup, me mbrojtësin e Fiorentinës, Lucas Martinez Quarta dhe anësorin Nico Gonzalez, përcjellë KosovaPress.

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez është thirrur, së bashku me sulmuesin e Monzas, Valentin Carboni, i cili është i huazuar nga “Nerazzurrët”.

Carboni është vetëm 19 vjeç dhe bëri 30 paraqitje në Serie A këtë sezon për Monza, duke shënuar dy gola dhe duke dhënë katër asistime.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA