12.7 C
Pristina
E shtunë, 25 Maj, 2024

​Dy skuadra italiane e duan Jorginhon

Agjenti i mesfushorit të Arsenalit dhe Italisë, Jorginho, Joao Santos, ka thënë se drejtori i Juventusit, Cristiano Giuntoli ‘mund ta telefonojë’ nëse ka nevojë për të, dhe gjithashtu ka dhënë një përditësim mbi bisedimet e përfolura mes klientit të tij dhe Fiorentinës .

Jorginhos i skadon kontrata në Londrën Veriore në fund të sezonit 2023-24, megjithatë ekziston një opsion për ta vazhduar edhe për një vit tjetër, përcjellë KosovaPress.

Si një 52-herë përfaqësues i Italisë, nuk është çudi që ka pasur lidhje me një rikthim të mundshëm në Serie A para përfundimit të karrierës së tij si lojtar.

Joao Santos, i cili dha një intervistë për TV Play të martën, pranoi se ende nuk ka pasur bisedime zyrtare me asnjë ekip në Itali, por ai dha detaje mbi thashethemet me Juventusin dhe Fiorentinën.

Joao Santos pranoi se do të befasohej nëse Juventusi do të merrte Jorginhon për shkak të listës aktuale të mesfushorëve.

“Për mendimin tim, ata nuk kanë nevojë për një lojtar si Jorginho. Nëse Giuntoli ka nevojë ndonjëherë për një mesfushor si Jorginho, ai gjithmonë mund të më kontaktojë mua.”, tha ai.

Agjenti u pyet edhe për Fiorentinën, ku ai u përgjigj: “Së pari duhet të kuptojmë nëse ata po mendojnë vërtet për Jorginhon. Është një projekt ambicioz, një klub që dëshiron të synojë Ligën e Kampionëve, për ne nuk do të kishte probleme. Megjithatë, për momentin, Fiorentina nuk ka kontaktuar me ne”, theksoi në fund ai.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA