19.6 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Dua Lipa shkëlqen me paraqitjen e saj në mbrëmjen gala “Time 100”, e ftuar si një nga 100 njerëzit më me ndikim në botë

Dua Lipa tërhoqi vëmendjen të enjten në mbrëmje gala “Time 100” në qytetin e New Yorkut.

Këngëtarja 28-vjeçare, e cila u pa më herët gjatë javës në qytet, mahniti të pranishmit teksa u paraqit e veshur me një fustan argjendi të me mëngë të gjata të markës “Chanel”.

Fustani gjithashtu kishte në qendër një fjongo në formën e çelësit të zezë dhe një brosh në mes, shkruan DailyMail.

Bukuroshja me origjinë nga Peja tregoi dekoltenë dhe nxori në pah mesin e saj të tonifikuar në këtë veshje glamuroze.

Interpretuesja e hitit “Dance The Night” i kishte lënë gati të lirshme flokët e saj të gjatë me nuancë të kuqërremtë, të stiluar në një ndarje qendrore dhe me valë të thella.

Për aksesorë, ajo vendosi një gjerdan të mbuluar me diamante. Ndërsa makijazhi i saj ishte i plotë duke përdorur nuancat lejla.

Ylli i muzikës përndryshe zbuloi se ishte në kopertinën e “Time 100”, e përzgjedhur nga revista e famshme si një prej 100 njerëzve më me ndikim në botë.

Në fotografinë e kopertinës, Dua shfaqej me flokët e lagura që binin rreth fytyrës së saj, ndërsa mbante një shprehje stoike.

Në mbishkrimin e fotografisë në Instagram, ajo shkroi: “Faleminderit Time dhe faleminderit miqtë e mi të dashur për fjalët tuaja të mrekullueshme”.

Postimi i saj u pëlqye më shumë se një milion herë. Ajo u fotografua nga fotografi Zhong Lin.

Lipa u shoqërua në tapetin e kuq nga Fantasia Barrino, e cila shkëlqeu e veshur me një fustan me xixa dhe një mbulesë të përputhshme në kokë.

Mbrëmja gala “Time 100” realizohet në kuadër të Samititi Time100, i cili u zhvillua më 24 prill. /Telegrafi/

 

 

 

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Vdes meteorologu Sylë Tahirsylaj

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA