21 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

​Driton Kuka reagon për rezultatet në Botërorin e xhudos

Kosova po merr pjesë në Kampionatin Botëror të Xhudos që po mbahet në Doha të Katarit.

Xhudistet kosovare që kanë garuar deri më tani nuk arritën që të siguronin medalje nga ky kampionat, por është futur në top-10-sën e më të mirëve me plotë pesë garues.

Pas këtyre rezultateve, ka reaguar edhe trajneri Driton Kuka, i cili ka thënë ndër të tjera se xhudistët Distria Krasniqi iu mohua medalja.

Ai është ndarë shumë i kënaqur me rezultatet e arritura në këtë kampionat.

Ky ëshrë reagimi i plotë i Kukës në “Facebook”

Kosova si ekip në 3 ditët e para e tregoj potencialin si asnjë herë më parë! Plot 5 garues në top 10 më të mirët në Botëror! Distrias ju mohua medalja por shkojmë tutje drejt Paris 2024!

Ajo tashmë çdo garuese e ka mposht në kategorinë e re pos Abe Utas Japonezes që do jetë caku ynë!

Nora hyri në 8 të parat me 2 fitore dhe kur ju hap rruga tutje gaboj dhe mbeti e 7

Laura sot na rriti apetitet!

3 fitore me garuese të forta e kur realisht e pash në podium diçka ngeci me sllovenen të cilën Laura e kishte mposht në garat e kaluara, kjo pjesë duhet përmirësuar sepse po mendoj që ajo e pa veten në finale ende pa i kryer detyrat një nga një!

Akil Gjakova u rikthye me dy fitore dhe Pikë Olimpike për të kapur hapin drejt Olimpiadës.

Flaka e Erza në kërkim të formës së tyre në gara të mëdha.

Pasnesër garon Loriana Kuka kategoria 78 kg

Pikët Olimpike :

Distria 720 Pikë

Nora 520 Pikë

Laura 520 Pike

Akili 320 Pikë

Flaka 240 Pikë

Drejt Olimpiadës 4-6 Norma Olimpike do arrijmë për Paris 2024

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Temperaturat për ditën e sotme

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA