18.4 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

“Doja të bëhesha kampion, Evropiani im është…”, Mbappe flet pas eliminimit

Kylian Mbappé pranoi se sezoni i tij në Euro 2024 ishte një dështim pasi Franca u eliminua të martën, duke humbur 2-1 në gjysmëfinale nga Spanja në Allianz Arena.

Turneu i sulmuesit të Real Madridit përfundoi me vetëm një gol, një penallti kundër Polonisë në fazën e grupeve, në pesë paraqitje.

“Konkurrenca ime ishte e vështirë,” u tha Mbappe gazetarëve. “Ishte një dështim. Ne kishim ambicie të ishim kampionë të Evropës, unë kisha ambicie të isha kampion i Evropës. Ne nuk jemi të tillë, kështu që është një dështim”, citohet të ketë thënë ai.

“Është futboll. Ne duhet të ecim përpara. Ka qenë një vit i gjatë. Do të shkoj me pushime dhe do të pushoj pak — kjo do të më bëjë shumë mirë dhe do të përpiqem të kthehem fuqishëm”, ka thënë ai.

Turneu i Mbappes filloi në mënyrën më të keqe të mundshme kur ai theu hundën në ndeshjen hapëse të Francës kundër Austrisë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA